מהו PMR 446

קצת רקע

 

מכשירי קשר פועלים על תדרי רדיו המוקצים על ידי ממשלות למטרות שונות. על מנת להשתמש בתדרים אלו, אנשים וארגונים חייבים לקבל רישיון מהממשלה, אשר בדרך כלל כרוך בהוכחה שהם ישתמשו בתדרים באחריות ובהתאם לתקנות. PMR 446 הוא תקן שמאפשר להימנע מתקנות אלו ועדיין לשמור על שימוש יעיל והוגן בספקטרום הרדיו, ולמנוע הפרעות בין משתמשים שונים בספקטרום.

ישנם משתמשים רבים ושונים של ספקטרום הרדיו, למשל ארגונים צבאיים, שדרנים מסחריים, ספקי שירותים אלחוטיים ויחידים. ספקטרום הרדיו הוא משאב סופי, ולסוגים שונים של משתמשים מוקצים חלקים שונים של הספקטרום בהתאם לצרכיהם ולמאפייני האותות שהם משדרים. לדוגמה, תדרים נמוכים יותר בדרך כלל מתאימים יותר לתקשורת ארוכת טווח, בעוד שתדרים גבוהים יותר יכולים לתמוך בקצבי נתונים גבוהים יותר אך עשויים להיות בעלי טווח קצר יותר.

ממשלות בדרך כלל מקצות חלקים מהספקטרום למשתמשים שונים באמצעות תהליך המכונה רישוי ספקטרום. תהליך זה הוא למעשה הקצאת תדרים ספציפיים למשתמשים ספציפיים למטרות ספציפיות. ספקטרום הרדיו הוא משאב רב ערך, והשימוש היעיל בו חשוב לתמיכה במגוון רחב של טכנולוגיות תקשורת ומידע. התשלום עבור משרד התקשורת הוא למעשה עבור הקצאת תדר פרטי שיהיה רק שלך.

 

אז מהו PMR 446

PMR446 הוא קיצור של "Private Mobile Radio, 446 MHz". זהו תקן אירופאי למכשירי קשר  UHF  הפועלים בפס שבין 446.0 מגה-הרץ ל-446.1 מגה-הרץ. מכשירי קשר אלה משמשים בדרך כלל לתקשורת לטווח קצר. מכשירי קשר PMR446 הם ללא רישיון, מה שאומר שכל אחד יכול להשתמש בהם ללא צורך בקבלת רישיון מהממשלה. הם מיועדים לשימוש על ידי אנשים וארגונים למטרות אישיות או עסקיות. מכשירי קשר PMR446 כפופים לתקנים טכניים מסוימים ונדרשים להשתמש בתדרים ספציפיים בפס 446 מגה-הרץ על מנת להבטיח שהם אינם מפריעים למשתמשים אחרים בספקטרום הרדיו.

מכשירי קשר PMR446 מיועדים לתקשורת לטווח קצר ומוגבלים בדרך כלל לטווח של כ-1 ק"מ. הטווח של רדיו PMR446 יכול להיות מושפע מכמה גורמים, ביניהם עוצמת המשדר, גובה האנטנה, סוג השטח והצמחייה ונוכחות מבנים ומבנים נוספים. מכשירי רדיו PMR446 כפופים גם למגבלות טכניות מסוימות, כגון הספק שידור מרבי של 500 מיליוואט ורוחב פס ערוץ מרבי של 12.5 קילו-הרץ. בנוסף, מכשירי רדיו PMR446 נדרשים להשתמש בתדרים ספציפיים בתחום ה-446 מגה-הרץ על מנת למזער את פוטנציאל ההפרעה למשתמשים אחרים בספקטרום הרדיו.

מכשירי PMR 446 יכולים להימכר בכל חנות ואינם מצריכים רישיון סחר, הם נמכרים בתדרים קבועים הנקראים בפי רבים כתדרי ג'יפאים. יתרון המכשירים הוא שאין עליהם רגולציה בכלל למעט בתהליך הייבוא, חסרונם העיקרי שהם נפוצים מאוד ולכן לעיתים ייכנסו משתמשים אחרים של הספקטרום לטווח הקליטה.
רכישה של PMR 446 אצל משווק עם רישיון סחר של משרד התקשורת יכולה להפחית משמעותית את כמות המפריעים בתדרים. שכן ביכולתו לשנות אותם כל עוד הוא נשאר באותו טווח תדרים.

כלי נגישות

Powered by - Wemake